Файне.ІТ

А ви знаєте скільки програмістів та ІТшників у Тернополі? Скільки з них уже успішно працюють? А скільки лише навчаються в університетах чи відвідують курси при академіях?

12 жовтня в УД «Перемога» вперше відбулось Файне.ІТ – подія, яка згуртувала навколо себе студентів, викладачів, роботодавців, програмістів та і загалом людей, які цікавляться ІТ-сферою у Тернополі. Організатори говорять, що захід відвідало більше 400 людей, але ми ж знаємо, що айтішників в Тернополі значно більше

Один за одним на сцену виходили різноманітні спікери, які представляли доповіді на актуальні теми чи презентували власні компанії. Основною метою кожного виступу стало те, що людина, яка зацікавлена знайти роботу в ІТ, повинна постійно розвиватися, вивчати щось нове, не стояти на місці, будь то девелопер, тестер, менеджер, маркетолог чи хтось іще.

Представники компаній розповідали про відкриті вакансії, проекти, якими займаються розробники, вимоги до нових працівників, навчальні курси чи кемпи тощо. Також більшість доповідачів звертали увагу на необхідні початкові знання для кожного програміста, важливість знання не лише певної мови, фреймворків, бібліотек, а ще й розуміння алгоритму роботи, базові знання з Computer Science, уміння комунікувати з клієнтами і колегами та працювати в команді.
Анатолій Денис у своїй доповіді «Як увійти в ІТ?» надав безліч корисних порад молодим фахівцям та студентам. З його слів, підґрунтям знаходження високооплачуваної роботи, є чітке знання того, що вам цікаво, знання необхідних технологій, бойовий план, бажання вдосконалюватися та дослуховуватися до порад досвідченіших колег.

Однією із найкорисніших стала також доповідь про те, яким повинно бути ваше резюме, якого обсягу, що варто писати в особистій інформації, коли можна додавати фото, скільки місць роботи та освіти вказувати, що писати у технічному блоці та особистих компетенціях тощо. На усі ці питання дала відповідь Христина Харів.

Андрій Дерень розповів про тренди в ІТ, зазначивши, що модні і цікаві новинки з’являються дуже часто, а вгадати, що протримається на гребені успіху, буває досить важко. Але на сьогоднішній день, найпопулярнішими напрямками розробки є віртуальна реальність, штучний інтелект, робота з Big Data, машинне навчання та Інтернет речей. Також доповідач відзначив важливість знання не лише суто своєї спеціалізації, а й супровідних наук, уміння презентувати себе та вести переговори, перетворюючись не лише на хорошого спеціаліста у галузі, а в успішну людину.

Ми сподіваємось, що наші студенти, які відвідали захід, виберуть собі напрям, у якому бажатимусь розвиватись, та будуть докладати до цього максимум зусиль, стаючи у майбутньому успішними айтішниками та гордістю кафедри.