Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя

Кафедра комп'ютерних наук


Кафедра комп'ютерних наук (КН) утворилася 23.12.1998 р. як випусковий структурний підрозділ наказом ректора Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя (№225-01) факультету факультету електронних апаратів і комп’ютерних систем (від 2016 року – факультету комп'ютерно-інформаційних систем та програмної інженерії (ФІС) ТНТУ імені Івана Пулюя).

Кафедра комп'ютерних наук здійснює підготовку фахівців за спеціальностями

122 Комп'ютерні науки

 • Бакалавр
 • Магістр
 • Доктор філософії

Освітньо-наукова програма, орієнтується на наукові дослідження з великою складовою комунікативних і міжособистісних навичок рідною та іноземною мовами, а також на сучасні наукові досягнення інформатики та обчислювальної техніки. Враховує специфіку роботи в галузі інформаційних технологій, комп’ютерні технології, системи і мережі, та їх програмне, технічне, організаційне забезпечення, способи і методи проектування, тестування, виробництва та експлуатації в різних галузях, а також ґрунтується на загальновідомих наукових результатах, які враховують сучасний стан комп’ютерних наук.

124 Системний аналіз

 • Магістр

Освітньо-професійна програма орієнтована на здобуття студентами професійних знань, умінь, навичок та інших компетентностей для успішного здійснення професійної діяльності.

Програма розвиває перспективні напрями комп’ютерного моделювання процесів розроблення сучасних програмних комплексів і систем підтримки прийняття рішень. Розвиваються структурні та об’єктно-орієнтовані підходи до проектування програмних комплексів.

90% науково-педагогічних працівників задіяних до викладання професійно-орієнтованих дисциплін зі спеціальності 124 «Системний аналіз» мають наукові ступені та вчені звання, з досвідом практичної роботи за фахом 100%.

126 Інформаційні системи та технології

 • Бакалавр
 • Магістр

Об’єкти вивчення - теоретичні та методологічні основи й інструментальні засоби створення і використання інформаційних систем та технологій; критерії оцінювання і методи забезпечення якості, надійності, відмовостійкості, живучості інформаційних систем та технологій, а також моделі, методи та засоби оптимізації та прийняття рішень при створенні й використанні інформаційних систем та технологій. Цілі навчання - формування та розвиток загальних і професійних компетентностей з інформаційних систем та технологій, що сприяють соціальній стійкості й мобільності випускника на ринку праці; отримання вищої освіти для розробки, впровадження й дослідження інформаційних систем та технологій.


Кафедра позиціонує себе як структурний підрозділ, який застосовує нову філософію надання якісних освітніх послуг, здійснюючи перехід від системи отримання лише знань до компетентнісного підходу, що базується на активній довузівській підготовці, наскрізному міждисциплінарному навчанні, розширенні практичної підготовки і реалізується на засадах інноваційних підходів з використанням найсучасніших інструментів і засобів навчання.

З Спеціальності

Спеціальності

300+ Студентів

Студентів

1500+ Випускників

Випускників

50+ Статей в Scopus та Web of Science за 3 роки

Статей в Scopus та Web of Science за 3 роки

7 Дисертацій захищено за 3 роки

Дисертацій захищено за 3 роки

Метою діяльності кафедри є підготовка конкурентоспроможних фахівців на основі створення університетського структурного підрозділу з висококваліфікованих науково-педагогічних працівників, здатних вирішувати перспективні завдання та виконувати роль новаторів, спроможних стати осередком концентрації інноваційних, креативних підходів щодо підвищення потенційних можливостей у сфері надання якісних освітніх послуг, забезпечення обміну досвідом кращими практиками та відкритих до партнерських відносин.

Останні новини кафедри комп'ютерних наук

Акредитація освітньої програми освітнього рівня Магістр спеціальності 126 Інформаційні системи та технології

В рамках проведення акредитації освітньої програми освітнього рівня Магістр спеціальності 126 Інформаційні системи та технології заплановано відкриту зустріч з експертною комісією. 
 

Реквізити для підключення:

Як зробити навчання на технічних спеціальностях більш ефективним та цікавим?

⭐Колеги, вітання!

Як зробити навчання на технічних спеціальностях більш ефективним та цікавим? Відповідь - проєктна робота. Підсиливши цей підхід благородною метою розробки соціально-важливих реальних проєктів можна отримати надзвичайний результат, адже студенти не лише ефективно виконуватимуть завдання, а й реально отримуватимуть мотивацію та задоволення від процесу.

Про досвід організації та результати такого формату навчання розповість:

🎙 Леся Клакович, Менеджерка SoftServe Academy

Партнери кафедри комп'ютерних наук

 

Яваре                   eleks                   https://crowdin.com/ 

 

Wise Solution                   Маркетингові технології ПБС                   Future Processing

 

Біттернет                                       Скалхайф                                        ЕмеджікВан

 

Щиро радіємо та вітаємо наших колег із перемогою у міжнародному конкурсі «Jean Monnet Activities 2022» (програма Erasmus+).

Проєкт переможець «European Practice of SMEs Digitalisation for Sustainable Industry 4.0» (DigSME).

Команда:

Координаторка проєкту - Iryna Strutynska (Кафедра комп'ютерних наук ТНТУ ім І. Пулюя)

Учасники команди:

Успіху у реалізації проєкту, креативу та нових ідей.

Ще раз вітаємо наших супер Магістрів_2021 із закінченням такого важливого у житті етапу. Раді були пройти із вами цей шлях! Повірте, ми також росли із вами і багато чого навчилися від вас. Попереду у вас нові, важливі етапи. Нехай вони теж будуть успішними. Творіть майбутнє! Вірте у себе, ніколи не зупиняйтеся та не здавайтеся! Ви чудові! Пишаємось кожним! Сумуватимемо...

P.S. Приходьте в гості, будемо раді вас бачити ...

20 жовтня 2022 року Файне.ІТ

Шановні студенти! Хто не бажає зупинятися та охочий розвиватися та спробувати себе у ролі Developer!

Пропозиція від наших партнерів компанії Crowdin.

Шукаємо студентів-хакерів, які хочуть розпочати кар’єру PHP Developer.

Навчання буде відбуватися онлайн у форматі проходження найкращих курсів та консультації від професійних девелоперів Crowdin. По завершенню програми найталановитіші приєднаються до нашої команди.

Реєструйся та проходь одразу цікаве тестове завдання

https://forms.gle/oAhKBDqnn92KxpMx6 і чекай на відповідь

Кількість місць - 6

Старт - 18 квітня, тривалість - 2 місяці

Очікування від кандидатів:

 • Любов і інтерес до технологій
 • Базові навики програмування (не проблема відсортувати масив кількома алгоритмами)
 • Розуміння принципів роботи комп’ютерних мереж, інтернету, мережевих протоколів
 • Досвід/розуміння в командного рядка Linux
 • Досвід/розуміння з Git
 • Досвід/розуміння з базами даних і SQL
 • Досвід/розуміння з HTML/CSS/JS
 • Англійська на рівні читання документації
 • Вміння швидко нагуглити, якщо щось з переліку вище невідоме

P.S. не забудь поділитись цим постом з другом

27-28 квітня 2023 poкy

відбудеться

VI Міжнародна студентська науково-технічна конференція

Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя

"Природничі та гуманітарні науки. Актуальні питання"

Будь-ласка скористайтесь можливістю подати тези

Хтось мріє поїхати в Америку, а хтось працювати в ІТ. Мрії мають здійснюватися!

Оголошуємо набір на позицію Trainee для студентів технічних спеціальностей. Це чудова можливість увійти в IT, бо ти зможеш вчитися у найкращих спеціалістів Magnise, одразу втілювати знання на практиці та за кілька місяців вже стати серйозним та впевненим Junior.

Набір за наступними напрямками:

 • Angular 2+, react.js, node.js, python, .net, iOS, flatter.
 • QA (Quality Assurance)

Наша пропозиція — це знак, що варто спробувати, якщо:

 • У тебе незакінчена/неповна/повна вища освіта з технічної спеціальності;
 • Бажання та наполегливість. Чогось не знаю? Вже шукаю як дізнатися!

Відбір передбачає виконання тестового завдання та співбесіду.

Надсилай своє резюме:

hello@magnise.com

myroslava.zubchuk@magnise.com

Join us!

З метою моніторингу та забезпечення якості надання освітніх послуг університетом відповідно до Положення про опитування учасників освітнього процесу в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя відділом забезпечення якості освіти буде проводитись опитування здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за освітньою програмою 122 "Комп'ютерні науки".

Опитування буде проводитись з 20 березня по 03 квітня 2023 р.

Прохання до студентів слідкувати за своїми адресами електронної пошти, на котрі зареєстровані особисті кабінети в системі дистанційного навчання в університеті.

До уваги студентів #ТНТУ!

Відділ міжнародного співробітництва запрошує на онлайн презентацію програми академічної мобільності Європейського союзу Erasmus+, яка відбудеться 9 травня о 14.30!

Зустріч проводиться у рамках Всеукраїнського флешмобу #ErasmusPlus35yearsUkraine, що розпочинає серію заходів присвячених 35-річчю Програми ЄС Еразмус+ та Європейського року Молоді в Україні.

Програма флешмобу передбачає, що 9 травня у мережі Facebook буде розміщуватись низка постів історій, коміксів, відео та фото колажів та інших матеріалів від учасників Програми Еразмус+. Впродовж дня запланована пряма трансляція у Facebook за участі партнерів та команди НЕО в Україні про підтримку України в період війни.

Ви дізнаєтесь про особливості програми та умови участі. Також на презентації еразмусівці ТНТУ поділяться досвідом і враженнями та дадуть корисні поради.

Покликання на зустріч Zoom:

Join Zoom Meeting

http://us05web.zoom.us/j/82944699895...

Meeting ID: 829 4469 9895

Passcode: cC5ket

За додатковою інформацією звертайтесь до відділу міжнародного співробітництва, к.30 (корпус №2), e-mail: inter.tntu@gmail.com.

Звіт за результатами проведеного опитування здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти, що навчаються за освітньо-професійною програмою «Інформаційні системи та технології» галузі знань 12 «Інформаційні технології», спеціальності 126 «Інформаційні системи та технології» щодо рівня їх задоволеності якістю даної освітньої програми та освітнього процесу в ТНТУ.

Звіт розміщено в розділі сайту "Студенту" -> "Звіти про опитування студентів"

Можливості для студентів #ТНТУ!

Поспішіть, адже скоро дедлайн.

Запрошуємо студентів 2, 3 та 5 курсів до участі у стипендіальній програмі Еразмус + (фінансується ЄС) та програмі подвійного диплому в Університеті прикладних наук м. Шмалькальден (Німеччина).

Програма подвійного диплому включає: період мобільності за програмою Еразмус+ — осінній семестр 2022/2023 навч. року та навчання впродовж весняного семестру 2022/2023.

Відбір учасників здійснюватиметься на конкурсних умовах.

Дедлайн подання документів — 9 травня 2022 року.

Детальніше https://bit.ly/3v1qGGt

Звіт за результатами проведеного опитування науково-педагогічних працівників ТНТУ ім. Івана Пулюя, що безпосередньо відповідають за зміст освітньої програми «Інформаційні системи та технології» другого рівня вищої освіти за спеціальністю 126 «Інформаційні системи та технології» галузі знань 12 «Інформаційні технології», а також викладають на цій програмі.

Звіт розміщено в розділі сайту "Про кафедру" -> "Звіти про опитування НПП" -> "Звіт про опитування НПП, Магістри, 126 Інформаційні системи та технології, 2022 р."

Шановні студенти!  Чудова можливість для професійного розвитку від компанії Noltic

Для тих, хто бажає розпочати кар'єру в технологіях та хочуть вивчити Salesforce необхідно заповни форму до 16 травня 2022 року.

https://youtu.be/6374T8FBzZw

Більше деталей ось тут  https://courses.noltic.com/ua/salesforce-courses

Литовська держава оголосила про надання короткострокових стипендій для студентів з України. Щоб подати заявку на отримання короткострокової стипендії, студенти повинні надіслати заповнену угоду про навчання, сертифікат про знання англійської мови та виписку з результатів за попередній семестр або попередній навчальний рік.

👉🏻 Знайти предмети, доступні для студентів за обміном, тут: admissions.ktu.edu/exchange-students/#courses

👉🏻 Знайти вимоги тут: studyin.lt/scholarships/short-term-studies/

Сьогодні непростий час для нашої країни та для кожного із нас

Проте, не потрібно зупинятися, зневірюватись у майбутньому....

Творіть себе, своє майбутнє, живіть сьогодні, плануйте, мрійте.... і обов'язково усе буде добре, Все буде Україна !

16 травня 2022 року, зможемо поспілкуватись та проінформувати про важливі етапи та моменти Вступної компанії_2022.

Програма зустрічі:

 1. Інформація про кафедру;
 2. Інформація про академічну мобільність;
 3. Інформація про особливості вступу_2022;
 4. Як писати мотиваційні листи.

Інформаційний захід буде актуальний для майбутніх студентів, випускників шкіл та коледжів, усіх охочих вступити до лав студенства кафедри комп'ютерних наук.

Зустрічаємось у нас, на платформі дистанційного навчання ATutor.

Покликання на зустріч:

https://tube5.tntu.edu.ua/b/vnq-2se-ko0-cpt

Дата та час:

16 травня 2022, о 12:00 год.

На березневому засіданні Вченої ради Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя вручено атестат доцента к.т.н., доценту кафедри комп’ютерних наук Вячеславу Никитюку.

Вітаємо! Бажаємо подальших наукових звершень!

Вітаємо наших наукових магістрів із захистом кваліфікаційних робіт 

Захист який поєднав онлайн та офлайн формати.

Надзвичайно сумно прощатися... та ми впевнені, що у вас буде новий старт, який приведе вас до омріяних цілей та вершин. Ніколи не зупиняйтесь, творіть, мрійте, любіть, займайтесь улюбленою справою та будьте впевнені в собі.

Запрошуємо майбутніх вступників взяти участь у Дні відкритих дверей Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя 2 квітня 2023 року.
Початок в 11:00
Адреса: м. Тернопіль, вул. Руська 56 корпус 2. ауд. 79.

Завітайте на День відкритих дверей в Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, щоб дізнатись про особливості вступу у 2023 році, особисто познайомитися з викладачами і адміністрацією Університету, поринути в навчальний процес.
Час знайомитися зі своєю майбутньою Alma-mater😊

Нагадуємо, що паралельно відбуватиметься трансляція на сторінці Абітурієнт ТНТУ😉
https://vstup.tntu.edu.ua/den-vidkrytykh-dverey.html

Трансляція здійснюватиметься на сторінці ТНТУ в соцмережі Facebook.

Пишаємось неймовірно нашим випускником!

Саме такі люди творять теперішнє та майбутнє. Підтримуємо, молимось, віримо у перемогу! Нехай береже Вас Бог!

Військового з Тернополя нагородили орденом «За мужність» III ступеня

https://te.20minut.ua/.../viyskovogo-z-ternopolya...

⭐Колеги, вітання!

Як зробити навчання на технічних спеціальностях більш ефективним та цікавим? Відповідь - проєктна робота. Підсиливши цей підхід благородною метою розробки соціально-важливих реальних проєктів можна отримати надзвичайний результат, адже студенти не лише ефективно виконуватимуть завдання, а й реально отримуватимуть мотивацію та задоволення від процесу.

Про досвід організації та результати такого формату навчання розповість:

🎙 Леся Клакович, Менеджерка SoftServe Academy

✉️Коли? 4.04 (вівторок) о 16-00

🔔Тривалість: 40 хв

➡️Де? live stream тут у чаті, без додаткових реєстрацій та маніпуляцій.

Просто 4 квітня тисніть УВІЙТИ на кольоровій стрічці зверху аби долучитись.

Під час зустрічі Леся детальніше розкаже про:

🟡  поєднання професійного та практичного навчальних середовищ;
🟡  організацію роботи при проєктному підході;
🟡 соціальні проєкти над якими працюють студенти SoftServe Academy просто зараз
Забронюйте час у календарях для нової інформації та до зустрічі онлайн! 💻

ITeachers SoftServe Community

Link    https://t.me/+Ysamhw8F7NphYjYy    
Це платформа для освітян від компанії SoftServe, де ви можете обмінюватись інформацією, дискутувати з експертами, та професійно вдосконалюватись.

Пишаємось

Це про повагу, любов та взаєморозуміння. Бути на одній хвилі, творити простір у якому живеш, планувати, досягати....

Оля, нехай щастить на кожному кроці. Мрійте, але велико мрійте, про великі речі. У вас все вдасться...

До нас завітали студенти Відокремленого структурного підрозділу “Зборівський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя”.

Щиро вітаємо з обранням на посаду ректора Університету в.о. ректора, к.т.н., доцента Миколу Митника!

Відповідно до інформації, оприлюдненої у Підсумковому протоколі Виборчої комісії з виборів ректора, загальна явка становила 85%. Участь в голосуванні взяли 792 особи (з 932).

За кандидата Миколу Митника свій голос віддав 441 виборець, що становить 55,7 %.

Пропонуємо ознайомитися з детальною інформацією про вибори: https://tntu.edu.ua/?p=uk/info/rector-election/result

— з Mykola Mytnyk.

В рамках проведення акредитації освітньої програми освітнього рівня Магістр спеціальності 126 Інформаційні системи та технології заплановано відкриту зустріч з експертною комісією. 
 

Реквізити для підключення:

Відкрита зустріч з експертами: ID 21174, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, ОП «Інформаційні системи та технології»
Час: 6 квітня 2023, 16:30
Тема: 6.04.2023 Відкрита зустріч ID 21174Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, ОП «Інформаційні системи та технології»

Підключитись до конференції  Zoom
https://us02web.zoom.us/j/84100027880?pwd=ZWlvQVdLUWtCUllYcjJzN0tXalZSQT09 

Ідентифікатор конференції: 841 0002 7880
Код доступу: Day1&2023

День 1_Захист кваліфікаційних робіт Бакалаврів_2022 

Це вже історія 

Сьогодні був перший день захисту кваліфікаційних робіт бакалаврів, спеціальності 122 «Комп’ютерні науки». Вітаємо наші рідні, креативні, розумні бакалаври. Пишаємось вашими досягненями, ідеями, проектами. Усі роботи на високому рівні!

Вперше за довгі роки, було представлено до захисту комплексну кваліфікаційну роботу студентів, і це чудово! Командна робота, поєднання різних сфер, інтеграція та імплементація багатьох інструментів для практичної реалізації реального проекту. На цьому не будемо зупинятися... завтра знову захисти, цікаві проекти, хвилювання, емоції 

Ігор Боднарчук, Iryna Strutynska, Iaroslav Lytvynenko, Volodymyr Hotovych, Станіслав Жураковський, Роман Вербіцький,

..відзначайте себе на фото, нехай ФБ нагадає згодом

День 2_Захист кваліфікаційних робіт Бакалаврів_2022

Другий продуктивний день захистів кваліфікаційних робіт бакалаврів, спеціальності 122 «Комп’ютерні науки». Вітаємо наших бакалаврів з набутим досвідом. Пишаємось кожним!

Сьогодні знову було представлено до захисту комплексну кваліфікаційну роботу студентів, і це таки чудово! Добре коли є вибір, працювати самостійно, чи у команді... завтра знову захисти, результати проробленої роботи, недоспаних ночей, емоцій.

Завжди підбиваємо підсумки навчального року та будуємо плани на майбутнє, така у нас традиція. Цікаво споглядати як усе змінюється, як зростають уміння та навички студентів та колег. Завжди є приводи радіти та сумувати 

Усі розуміємо, що цей навчальний рік був особливий, складний.... Проте, ми впорались! Маємо досягнення, якими пишаємось, їх потрібно зафіксувати. А ще є амбітні плани та ідеї, які потрібно зреалізувати.

Отож, обов’язково потрібно мріяти, планувати, досягати поставлених цілей, знову мріяти, отримувати нові враження, емоції, відчуття ...

Саме тому, запрошуємо до нас на навчання та разом будемо творити майбутнє.

Чудова можливість вивчати та практикувати англійську.

Просимо усіх бажаючих заповнити Google-форму та вказати курс і бажаний період навчання.

Форма доступна за покликанням  https://bit.ly/3vfWLtG

Психологічна допомога

Шановні студенти!

Навіть в умовах воєнного часу нам доводиться виконувати повсякденні справи, продовжувати вчитися, здобувати професійну освіту, вирішувати нові завдання, реагувати на виклики часу, зберігаючи психологічну рівновагу, знаходячи ресурси рухатися далі.

Тому інформуємо Вас, шановні студенти, що Ви маєте можливість звернутися за психологічною допомогою та підтримкою до фахівців кафедри психології ТНТУ.

Телефон внутрішній: 4036 (із зовнішніх телефонів через комутатор 51-97-00, тоді в тональному режимі набрати внутрішній номер 4036)

e-mail: kaf_ps@tu.edu.te.ua

Facebook: https://www.facebook.com/kaf.tntups

Адреса: м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 46, корпус 7, 208 кімната

Зворотній зв'язок

Мапа