Технології розподілених систем та паралельних обчислень

Курсовий проєкт

Курсовий проект покликаний продемонструвати вміння студента розробляти програмний продукт середнього рівня складності. Під час виконання курсового проекту виявляється успішність засвоювання студентом теоретичного матеріалу з дисципліни “Технології розподілених систем та паралельних обчислень” та вміння працювати самостійно. Під час розробки програми вивчаються вся стадії життєвого циклу програмного продукту: постановка задачі, розробка математичної моделі, розробка алгоритму, написання програми, відлагодження програми, написання технічної документації, демонстрація програми замовнику. Також виконання проекту показує вміння студента оформляти технічну документацію та володіння сучасними текстовими редакторами.

Для успішного виконання проекту студенту буде необхідний як матеріал, що розглядався на лекційних та лабораторних заняттях, так і матеріал, що був опрацьований самостійно.

Курсовий проект є інтегральною оцінкою по дисципліні "Технології розподілених систем та паралельних обчислень".

Тематика курсових робіт (проєктів)

Тематика курсового проекту зазвичай є частиною наукового пошуку відповідної кафедри факультету. Проблеми наукового пошуку, зображені в курсових проектах студентів, можуть знайти своє продовження в дипломних роботах. Таким чином забезпечується наступність науково-дослідницької діяльності студентів від курсу до курсу, послідовність засобів і форм її проведення відповідно до логіки навчального процесу.

При виконанні курсового проекту студент поглиблює знання з фундаментальних дисциплін, освоює методики експериментальних досліджень, оволодіває навичками співставлення результатів своїх досліджень з літературними даними, аналізу, узагальнення і літературного оформлення одержаних результатів з теми дослідження, набуває вміння вести науковий пошук, який розвиває у молодого інженера творчий підхід до роботи. 

  • Синхронне і асинхронне опрацювання даних в паралельних та розподілених системах.
  • Паралельна реалізація алгоритму Едмондса-Карпа
  • Паралельне програмування з використанням OPenMP.
  • Ітераційні паралельні алгоритми розв’язування розріджених лінійних систем рівнянь.
  • Ефективне розпаралелювання прямих методів розв’язування систем лінійних алгебраїчних рівнянь.
  • Паралельні алгоритми розв’язування заповнених лінійних систем рівнянь.
  • Паралельні методи розв’язання систем нелінійних рівнянь.
  • Сортування даних і принципи розпаралелювання.
  • Взаємне виключення в розподілених системах. Алгоритми на основі передачі маркера.
  • Узагальнені методи виявлення паралелізму.